Puding pána Wintera

Príďte s nami stráviť príjemné popoludnie v duchu doby pána Wintera a starých Piešťan.

Kde a kedy?

Stretneme sa vo výnimočných priestoroch záhrady Elektrárne dňa 1.mája 2024 v čase od 14.00 do 18.00 hod. A stretneme sa za každého počasia, máme nachystaný aj mokrý variant nášho podujatia, kedy sa presunieme do vnútorných priestorov Elektrárne.

Čo sme pre vás nachystali?

  • občerstvenie, ktoré vznikne pod rukami Katky Novotovej, finalistky prvej série show Pečie celé Slovensko
  • nezabudli sme ani na pitný režim, ktorý zabezpečí rozprávková kaviareň Little Amelie
  • nezabudnite sa tiež dobovo obliecť, aj my sa chystáme 🙂

Poznáte hudbu !zlatých dvadsiatych rokov” minulého storočia? Takú tú, ktorá vás hneď strhne a vy si musíte minimálne podupkávať nohou? Tak presne takú nám prinesú krásne dámy z hudobného zoskupenia Paper Moon Trio.

Na deti sa už teší Ičo Gontko so svojím bábkovým divadielkom Tyjátr. Zahrá im predstavenie Don Šajn, ktorý premrhá celý majetok v kockách a kartách a preto sa rozhodne oženiť s Doňou Karolínkou, dcérou bohatého Dona Avenéza. Žiada preto svojho otca o peniaze na svadbu. Keď mu otec odmietne dať peniaze, v zlosti zabije jeho i svoju sestru. Doňa Karolínka, ktorá je zaľúbená Dona Filipa, brata Dona Juana, odmieta svadbu. Don Šajn sa rozhodne pomstiť a v hádke zabije Dona Avenéza. Na úteku pred spravodlivosťou pripraví o život i pustovníka, ktorý žije v lese. Tam ho nájde duch Dona Avenéza a pozve ho k sebe na večeru. Don Šajn sa preľakne a nechá sa strážiť, aby sa k nemu nikto nedostal. Trest ho však neminie a tak ho napokon čerti so smrťou odnášajú do pekla. V hre nechýba Gašparko, ktorý ako sluha Dona Šajna po celý čas glosuje jeho konanie vtipnými komentármi.

Boli ste už niekedy na streche Elektrárne? A vedeli ste, že pán Winter bol zanieteným cvičencom jógy a cvičil ju každý deň? Ak nie, tak budete mať možnosť sa na strechu pozrieť a rovno si tam aj zacvičiť s baletkou, tanečnicou ale hlavne jogínkou Ninkou.

 

Vyhľadať

Najnovšie články

Externá logopédia v AXISe

Nadácia AXIS reaguje na aktuálne potreby svojich klientov a v spolupráci s rehabilitačným centrom AXIS Medical pripravila projekt externej logopédie. Naši logopédi sa venujú širokému

Poradňa pre rizikové deti 2024 I.

Zdravotníckym odborníkom by sme mali dôverovať, ale ruku na srdce. Máte niekoľkomesačné dieťa, nepozdáva sa Vám jeho vývoj a lekár stále hovorí, že to dobehne,

Kategórie