Majka Hamarčáková

Pohyb milujem

10

Majka sa narodila 9.9. 2020, okrem toho, že sa narodila v 34. týždni, narodila sa aj s bonusom. Tým bonusom je Downov syndróm. Od narodenia ukazovala veľkú bojovnosť a túžbu žiť.

Hneď ako ju vybrali z inkubátora, začala cvičiť Vojtovú metódu. V jej šiestich mesiacoch, sme začali zisťovať ako jej pomôcť, aby čo najrýchlejšie napredovala po motorickej, ale aj psychickej a mentálnej stránke.

Dvakrát sme boli v Dunajskej Lužnej v Tetise na rehabilitačnom pobyte, po ktorom sme videli veľkú zmenu. No videli sme aj to, že naša Majka potrebuje viac. Preto sme začali pravidelne plávať v plaveckých jasličkách a v letných mesiacoch chodiť na hipoterapiu. Okrem toho navštevujeme raz týždenne fyzioterapeuta (keďže jej svalový tonus je značne hypotonický) a každé dva týždne logopéda ako aj špeciálneho pedagóga. Absolvovali sme aj nejaké rehabilitačné pobyty v AXIS, keďže sa tam venujú nielen pohybu, ale aj logopédii.

Znova sme videli u Majky veľký posun vpred. Má to len jeden háčik, a to že nám štát neprispieva. Všetko zatiaľ hradíme vďaka dobrote ľudí okolo nás. Preto vás prosíme o finančnú pomoc, aby mohla Majka ďalej napredovať a byť čo najsamostatnejšia. Vďaka týmto pobytom a pravidelnému navštevovaniu terapii u nás doma, Majka začala chodiť už v 17 mesiacoch a vidíme, že pohyb miluje. No značne zaostáva v jemnej motorike a v reči. Preto by sme chceli na ďalších rehabilitačných pobytoch popracovať aj na tom.

Zdielať