Anička Goralová

Ja tie pršteky rozhýbem

10

Príbeh našej Aničky začína tým, že sa narodila až po termíne stanoveného pôrodu ako donosené zdravé bábätko. Pri narodení však Anička utrpela zranenie. Zdravotný personál jej na svet pomáhal ťahaním za pravú rúčku, ktorej nervy sú po takomto neodbornom zaobchádzaní poškodené. Vďaka tomuto nesprávnemu zaobchádzaniu bola rúčka po narodení úplne nehybná.

V čase, keď sme sa mali radovať z čerstvo narodeného dieťatka, nás čakalo veľmi ťažké obdobie. Po pár mesiacoch nám povedali, že nás čaká operácia, ale nie na Slovensku, lebo tu sa takéto zákroky nevykonávajú. Operujú sa len vo Viedni a všetku poskytnutú zdravotnú starostlivosť si musíme uhradiť sami. Suma za takýto zákrok sa vyšplhala až na 28.000 € a my sme si museli pomôcť sami tým, že sme si vzali bankový úver. Zdravotná poisťovňa nám náklady na operáciu po pár mesiacoch síce refundovala, bohužiaľ však o 9.000 € menej, ako celý zákrok stál. Po roku nás čakala ďalšia operácia, tá už stála o čosi menej „len“ 17.000 €. Našťastie túto sumu nám zdravotná poisťovňa spätne uhradila celú. Pán doktor, ktorý Aničku operoval, nám dal čas na rehabilitácie,  aby sme rozhýbali dlaň a pršteky, ktoré nás zatiaľ ale vôbec neposlúchajú.

Práve preto potrebujeme intenzívne rehabilitácie, aby naša Anička mohla žiť každodenný život svojich zdravých rovesníkov.  Tieto sú dosť finančné náročné a ja ako mama som zúfalá, lebo neviem ako pomôcť mojej dcérke Aničke, ktorá má 3 rôčky a už dve operácie za sebou. Jej pravá rúčka je celá vykrútená a neposlúcha ju tak, ako by mala.

Ďakujeme za každú pomoc.

 

Zdielať