Roman Breuer

Môj sen je byť samostatný

10

Ahojte 🙂

volám sa Roman Breuer a mám 25 rokov. Keď som mal 19 rokov, stala sa mi nehoda. Prechádzal som cez kolajište, kde som zakopol a spadol hlavou na koľaj. Ostal som nehybne ležať v koľajisku a o pár minút išiel vlak, ktorý ma prešiel. Bojoval som o život. Mal som mnohopočetné krvácanie do mozgu a prišiel som o ľavú nohu. O pravú nohu som mesiac bojoval, ale aj tu mi nakoniec museli amputovať a o to ju mám aj kratšiu. Ostal som po tom všetkom v bdelej kóme.

V stabilizovanom stave, ale v bdelej kóme som bol po troch mesiacoch prepustený domov. Až po piatich mesiacoch som sa začal postupne preberať. Dnes už viem rozprávať, no s horšou artikuláciou a pravú stranu tela mám postihnutú. Ruka sa mi trasie, a tak som sa musel naučiť byť ľavákom. Keďže nemám obe nohy a mám porušenú rovnováhu tela, tak trénujem chôdzu na chodítku s pomocou druhej osoby.

Môj sen, je raz chodiť úplne sám a dokázať sa o seba postarať bez pomoci druhých. To mi dokážu pomôcť v Piešťanoch, v AXIS International Rehabilitation Center. Vďaka vaším finančným príspevkom a príspevkom z 2% daní sa môže stať môj sen skutočnosťou.

Ďakujem Vám zo srdca❤

Zdielať