Hugo Kaňa

Malý veľký bojovník 🫅

10

Dobrý deň.

sme rodičia malého Huga, ktorý  sa narodil s diagnózou Downov syndróm. Keďže v tehotenstve tomu nič nenasvedčovalo, bol jeho zdravotný stav pre nás  prekvapením. Hugo bol naše  vytúžené dieťa, na ktoré sme čakali dlhých 12 rokov.

Hugo sa narodil predčasne v 34 týždni tehotenstva. Ako 4-dňový  bol operovaný v Martine kvôli nepriechodným črievkam. S papaním sme sa dlho rozbiehali. Hugo mal dva defekty na srdiečku, z ktorých jeden sa už uzavrel a jeden stále ostal. Malý, ale stále je, a preto je naďalej sledovaný kardiológom. Taktiež je sledovaný detským  chirurgom a neurológom kvôli oneskorenému psychomotorickému vývoju.

Od narodenia s Hugom cvičíme Vojtovu metódu a teraz aj podľa metódy Bobath, keďže má Hugo znížený svalový  tonus. Navštevujeme s ním rôzne aktivity, ako je baby-plávanie,  baby-balance cvičenie, hipoterapiu a canisterapiu. Chceme, aby bol Hugo čo najviac v detskom kolektíve. Do domáceho prostredia chodia raz mesačne dievčatá z centra včasnej intervencie.

Hugo je usmievavý malý chlapček a tiež je to veľký bojovník. Aby však mohol správne napredovať, potrebuje pravidelné rehabilitácie, ktoré sú prevažne v súkromných centrách a sú pre nás veľmi finančne náročné. Preto sa s prosbou obraciame na vás, milí darcovia, aby ste podporili nášho výnimočného synčeka.

S celého srdca ďakujeme. Martina a Miloš

Zdielať