Vladko Isak

Chcem späť svoj život

10

Volám sa Vladko Isak, mám 24 rokov a môj príbeh sa začal písať  len nedávno. Pred dvoma rokmi som  sa  rozhodol vycestovať za prácou do Belgicka. Deň 31.08.21 sa mi stal osudným, kedy sa mi  v zlomku sekundy  život otočil o 360⁰ stupňov. Mal som sen kúpiť si auto, prilepšiť si, postaviť  sa na vlastné nohy a pomôcť mamke. V ten deň som spadol  zo strechy z desiatich metrov výšky. Niekoľko týždňov som bol v kóme a bojoval som o život. Našťastie som bol v najlepšej nemocnici, kde mi špičkoví  lekári zachránili  život,  za  čo im s mamkou  budeme celý  život  vďační. Vďaka aj Pánu  Bohu, že mi dal  druhú šancu na život, aj keď som si musel  prejsť  najväčším  utrpením a bolesťami. Mám viacnásobné poranenie hlavy, veľa zlomenín, momentálne som po operácii pravého oka. Bohužiaľ už na neho nebudem nikdy vidieť, a  tak mi ho museli vyoperovať, teraz ma čaká zotavenie, a potom keď sa rana zahojí, vyrobia  mi  očnú  protézu. Aj keď ma moje zranenia poznačili na celý môj  život, ktorý  už nebude  taký, aký bol predtým a ja mám pred sebou dlhú cestu k uzdraveniu, ktorú musím zvládnuť. Ostal som pripútaný na invalidný vozík, po úraze potrebujem veľa rehabilitovať, aby som  sa opäť  postavil  na nohy.

Krok po krôčiku  napredujem, už  sú to 2 roky po mojom úraze a odvtedy som absolvoval už 2 krát intenzívny neurorehabilitačný pobyt v rehabilitačnom  centre AXIS Medical. Tam sa mi počas dvoch týždňov  6 dni v  týždni  venujú  najlepší  fyzioterapeuti, počas dňa absolvujem množstvo  terapií,  ktoré  mi veľmi pomáhajú a preto by som sa tam chcel vrátiť  viackrát  do roka. Bohužiaľ  je to pre nás veľmi  finančne  náročné, tak by som sa takouto cestou chcel pokúsiť  získať  potrebné  finančné  prostriedky na zabezpečenie  rehabilitácií.

Každé Vaše  jedno  euro, čo mi darujete, mi veľmi pomôže napredovať krôčik po krôčiku, vďaka  vašej podpore sa môže splniť môj sen opäť sa postaviť na vlastné nohy. Vďaka  intenzívnym a pravidelným  rehabilitáciám sa mi darí robiť pokroky, ktoré pre mňa a moju rodinu znamenajú veľmi veľa. Srdečne  sa vám chceme spolu s mojou mamkou vopred poďakovať za každú pomoc.

Zdielať