Jurko Kmeťo

My sa nevzdávame, my bojujeme!

10

Jurko sa narodil v 28 týždni tehotenstva. Po dvoch mesiacoch pobytu v inkubátore sa nám začal kolotoč vyšetrení u rôznych odborníkov: neurológ, ortopéd, očný lekár, atď. Každý nám pridal nejakú tú diagnózu, viac či menej závažnú. Základná bola stanovená DETSKÁ MOZGOVÁ OBRNA. Nezložili sme však zbrane a začali bojovať.

Rôzne lieky, injekcie a samozrejme rehabilitácie nás krok po kroku posúvali vpred.- Všetky možné rehabilitačné centrá Adeli, Posibillitas, Ceremina, Tetis…to je len zopár rehabilitačných centier, v ktorých sme rehabilitáciu absolvovali. Jurko už chodil na špeciálnych barlách ….a zopár krokov prešiel aj s pomocou za ruku. To všetko fungovalo až do roku 2018, kedy prišla rana v podobe silného EPI záchvatu a Jurko sa vrátil späť na vozík. Od toho okamihu sa snažíme zvrátiť osud, ale ide to ešte pomalšie ako predtým. V niektorých oblastiach úplne stojíme, a preto sa snažíme ešte viac rehabilitovať.

Keďže prišlo zlé obdobie Covidu, boli sme nútení cvičiť doma, čo nie je jednoduché. Nedostatok pomôcok na precvičovanie nás obmedzuje iba na také plané veľmi jednoduché cvičenie. Tento roku sa nám však už dvakrát podarilo absolvovať týždňový rehabilitačný program v rehabilitačnom centre AXIS a radi by sme v týchto rehabilitáciách pokračovali. My sa nevzdávame, my bojujeme!

Zdielať