Lenka Antoni

Slniečko si raz vybojuje plnohodnotný život

10

Lenka Antoni – naše slniečko

Predstavujem Vám našu Lenočku. Má 2 rôčky. Je to veľká bojovníčka, a to už od prvých sekúnd, čo je na svete, nakoľko pár minút po narodení zabojovala, a ako mi povedala pani doktorka, vyhrala svoj prvý boj o život… A odvtedy bojuje najviac, ako vie.

Lenočka ma Downov syndróm a s touto diagnózou súvisí aj hypotónia, hypermobilita kĺbov a oneskorený vývin. Oproti zdravým detičkám to má náročnejšie, ona aj my musíme pracovať viac, aby dosiahla to, čo je u zdravých detí bežné. Ale vieme, že to za to stojí.

Lenočka je šikovné, usmievavé a nezbedné dievčatko, ktoré nedávno začalo chodiť, čím nám urobila nesmiernu radosť. Pravidelne cvičí, aby napredovala a zosilnela. Tiež cibríme jej rozumček, aby sa vyvíjala aj mentálne. Skladáme kocky, hráme rôzne hry, čím cvičíme aj jemnú motoriku, pretože to potrebuje. Pravidelne navštevuje včasnú intervenciu, špeciálnu pedagogičku a logopéda.

Lenočka nám dáva veľa lásky, radosti, učí nás byť lepšími. Preto Vás prosím, pomôžte jej stať sa plnohodnotným človekom, lebo ona si to zaslúži pre jej láskavosť a dobrotu.

Zo © Vám ďakujeme a želáme pevné zdravie, pretože to je najdôležitejšie.

Zdielať