Alex Zajac

Ešte je kus cesty predo mnou

10

Alex sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal pol roka, po odborných vyšetreniach sme sa dozvedeli krutú pravdu, a to že jeho diagnózou je detská mozgová obrna. Pre nás, jeho rodičov, to bolo veľmi ťažké obdobie. Nielenže sme nevedeli čo nás čaká, ale najmä, či bude Alex vedieť chodiť, písať, čítať, či bude vôbec schopný zaradiť sa medzi ostatné detičky. Náš život sa v stotine sekundy zmenil.

Alex prešiel kus cesty s neskutočne veľkými prekážkami. Z invalidného vozíka, cez barličky až na svoje nožičky. Tohto času už dokonca prejde  kus cesty o jednej paličke .

Stále však potrebuje rehabilitácie a peptidy-Reconvel, vďaka ktorým robí obrovské pokroky. Žiaľ  liečba RECONVEL ako i Axis Medical Center v Piešťanoch -rehabilitačné centrum  je pre nás už veľmi finančne náročné a už takmer rok mu ju nevieme  z finančných dôvodov zabezpečiť.

Sme  odkázaní na pomoc ľudí, rôznych nadácii a charitatívnych organizácii, sami to žiaľ nedávame. Je to už trinásty rok, čo Alex maká na sebe a bohužiaľ všetko sú súkromné zariadenia ako i liečba. Nič nie je hradené cez poisťovne .

Preto ak vás zaujal Alexov príbeh a chceli by ste mu pomôcť kráčať na jeho ceste za zdravím, môžete mu podať pomocnú ruku.

Zdielať