Tomáš Žůrek

Darujte mi silu ísť ďalej

10

Vážení darcovia!

Dovoľte mi poprosiť Vás o pomoc pri financovaní rehabilitačného pobytu v centre AXIS na Slovensku, ktorý mi svojou skladbou a vybavením maximálne vyhovuje na rehabilitáciu v dôsledku DMO.

Volám sa Tomáš Žůrek a mám 33 rokov. Práve v dôsledku DMO sa pohybujem na elektrickom vozíku.

Napriek tejto diagnóze sa snažím byť čo najaktívnejší, zlepšovať sa v zamestnaní a celkovo na sebe pracovať.
Už od strednej školy sa zaujímam nielen o informačnú techniku a komunikácie, ale aj o spoločenské dianie a medzinárodnú spoluprácu. Po absolvovaní stredoškolského štúdia v odbore Podnikateľ so zameraním na informačné technológie som uprednostnil medzinárodnú spoluprácu a v roku 2014 vyštudoval odbor Medzinárodné vzťahy a európske štúdiá, vďaka ktorému som si mohol zlepšiť jazykové schopnosti, čo mi neskôr umožnilo pracovať vo veľkej medzinárodnej IT spoločnosti, kde som strávil necelých 7 rokov. V tomto období som sa presťahoval za prácou a s pomocou sociálnych pracovníkov dokázal nastaviť systém osobnej asistencie tak, aby som mohol samostatne fungovať v novom domove i v zamestnaní.

Po niekoľkých rokoch som však prijal novú výzvu a začal pracovať v IT podpore jednej globálnej neziskovej organizácie pôsobiacej v odbore medicíny.

Aby som sa mohol neustále zlepšovať a posúvať v pracovnom aj osobnom živote, je pre mňa ideálne jazdiť na intenzívny rehabilitačný pobyt práve do centra AXIS. Keďže však ide o liečbu v zahraničí, poisťovňa na tento pobyt neprispieva. Vzhľadom na finančnú náročnosť takejto rehabilitácie je pre mňa ťažké tieto pobyty financovať, a to napriek tomu, že mám príjem. Preto som sa rozhodol poprosiť Vás o pomoc.

Prečo práve AXIS?

Z osobnej skúsenosti viem, že liečba v centre AXIS mi maximálne vyhovuje svojou intenzitou i skladbou a dáva mi možnosť pokračovať v mojich aktivitách, udržať si zdravie a trochu zlepšiť hybnosť.
Dvojtýždenný pobyt mi prináša väčší efekt za kratší čas než bežné kúpele.

Som si veľmi dobre vedomý toho, že dnešná doba nie je pre mnohých z Vás jednoduchá a dlho som uvažoval, či o pomoc vôbec požiadam. Vašich príspevkov si veľmi vážim a sľubujem, že terapiám budem venovať maximálne úsilie.

Mnohokrát Vám ďakujem.

Tomáš Žůrek

Zdielať